601 36 93 93

      equistro@wp.pl

Nasza Oferta

Konie na sprzedaż

Ułani

Gadżety

fot 004Długo pamiętane będą w Szwadronie Podkarpacie Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Wierzawicach, bowiem takich sukcesów w konkurencjach kawaleryjskich nikt się nie spodziewał.

I Memoriał Władysława Beliny-Prażmowskiego, jaki rozegrano w trakcie zawodów w KJ Equistro, zgromadził na starcie prawie całą krajową czołówkę z Piotrem Walterem z 15 Pułku Ułanów Poznańskich oraz kroczącym w tym roku od zwycięstwa do zwycięstwa Piotrem Piekarczykiem z 1 Pułku Szwoleżerów z Warszawy. Zawody kawaleryjskie rozpoczął konkurs skoków (90 cm) o Puchar Prezesa Podkarpackiego Towarzystwa Konnego Szwadron Podkarpacie. Zdobył go Paweł Urban jadący na Indusie. Drugi był Grzegorz Wojtaczka na Zamencie, a trzeci Piotr Staniszewski na Wotanie. Wieczorem w ekstremalnie trudnych warunkach rozegrano eliminacje w szabli i lancy do niedzielnego konkursu finałowego. Znalazło się w nim trzech zawodników Szwadronu Toporzysko: Andrzej Kowalczyk, Rafał Strzelczyk oraz Andrzej Ryś, dwóch zawodników w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich: Piotr Majkut i Artur Brzozowski. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w finale reprezentował oczywiście Piotr Walter, zaś 1 Pułku Szwoleżerów Marszałka Józefa Piłsudskiego nie kto inny jak Piotr Piekarczyk, popularnie nazywany „Pieczarką”. Gospodarze czyli Szwadron Podkarpacie w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego wprowadził do finału trzech zawodników: Grzegorza Wojtaczkę, Pawła Urbana oraz Piotra Staniszewskiego. W słoneczne popołudnie przy pełnych trybunach rozegrano konkurs walki, do którego dodano wyniki z sobotnich skoków. Po niespełna godzinie podano oficjalne wyniki I Memoriału Władysława Beliny-Prażmowskiego. Wygrał Grzegorz Wojtaczka na Zamencie, przed Pawłem Urbanem na Indusie i Piotrem Staniszewskim na Wotanie, oczywiście wszyscy ze Szwadronu Podkarpacie. Był to najbardziej udany występ naszych ułanów od początku funkcjonowania formacji. Do Grzegorza powędrowała nowiutka kulbaka, do Pawła ogłowie, a do Piotrka lanca. Zawody sędziowali Zdzisław Krzyżostaniak oraz Tadeusz Kowalski.

Mniej udanym był start w Otwartym Pucharze Podkarpacia. Nasza jedyna amazonka Katarzyna Śliż-Staniszewska na koniu Sir Robin nie utrzymała pierwszego miejsca i spadła na pozycję drugą zaraz za Edytę Wajdę z KJ Fort Łuczyce. Trzecia nadal pozostaje reprezentantka KJ Zabajka Volha Dec-Rachwkouskaya. Na swoim stałym poziomie pojechał piąty w konkursie Piotr Staniszewski, którego przejazdy cechuje największa powtarzalność. Po czterech edycjach zajmuje w klasyfikacji generalnej samodzielnie czwarte miejsce. Do pierwszej dziesiątki wdarł się Piotr Mroczka, który dzięki czwartemu miejscu w konkursie awansował aż na 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji. W pierwszej dziesiątce utrzymał się także Paweł Urban, który mimo nieudanego przejazdu podstawowego z jedną zrzutką zachował 9 lokatę.

Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Wierzawicach upiększyły także pokazy kawaleryjskiej musztry paradnej prowadzonej przez Witolda Wierzbińskiego a także piękny kadryl wykonany wspólnie z naszymi zaprzyjaźnionymi harcerkami ze Stowarzyszenia Arabian. Sobotni raut wydany przez Szwadron Podkarpacie w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z nocnym przedstawieniem pokazów kawaleryjskich i wspomnianego kadryla stanowił niezapomnianą oprawę wspaniałych zawodów.

Właściciel KJ Equistro Wierzawice Paweł Guzy zorganizował wspaniałe święto jeździeckie na Podkarpaciu, za co należą mu się szczególne podziękowania. Dzięki staraniom jego i Podkarpackiego Towarzystwa Konnego Szwadron Podkarpacie na mapie kawaleryjskiej Polski zaistniało nowe miejsce. Dziś każdy ułan w kraju już wie, gdzie leżą Wierzawice i że warto tam jechać. Z radością odnotowujemy sygnały od kawalerzystów z całej Polski, że w kolejnym roku chcą się tutaj pojawić.

Zatem do zobaczenia!

tekst - brzostek.pl


GALERIA ZDJĘĆ

  • fot_001
  • fot_002
  • fot_003
  • fot_004

fot. Anna Szalacha

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (2 głosów)

Nasza oferta

Hipoterapia

hipoterapia"Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie"...
... a ponieważ całkowicie w to wierzymy, prowadzimy w naszym ośrodku zajęcia z hipoterapii.

Więcej…

Konie na sprzedaż

Erato

erratoeq male

NA SPRZEDAŻ

rasa - SP
maść - kasztanowata
wysokość - 175 cm

Więcej…

Kalendarz

Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Pogoda

Weather data OK.
Wierzawice
19 °C

Data i czas

Odwiedzili nas

Dzisiaj 36

Wczoraj 47

Tydzień 164

Miesiąc 120

Razem 76727

Odliczamy:

1
1
3
3
4
4
1
1
dni
1
1
7
7
godzin
5
5
8
8
minut
1
1
7
7
sekund
Time passed: